Ana Sayfa
 
Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Marmara Bölgesi Çalıştayı -15 Ağustos 2018 Burhaniye/BALIKESİR

AB Komisyonu desteği ile Batı Balkan ülkelerinden 7 ortakla birlikte Türkiye Kalkınma Vakfı olarak yürütmekte olduğumuz “Kırsal Alanların Ekonomik Kalkınması İçin Yerel Aktif Bölgeler Projesi” kapsamında yer alan faaliyetlerden birisi sivil bir Kırsal Kalkınma Platformu kurmak ve bu Platformun kapasitesini artırmaktır. Bu çerçevede farklı bölgelerde kırsal kalkınma üzerine çalışan sivil toplum kuruluşları (dernekler, vakıflar, birlikler, ziraat odaları vb.)), kooperatifler, kırsal girişimciler vb. katılımı ile birer günlük çalıştaylar gerçekleştirilecektir. Bu çalıştaylarda bir kırsal kalkınma platformunun kuruluşuna yönelik tartışmalar yürütülecek, bu platformun vizyonu, misyonu ve ana faaliyetleri, platformun yapısı ve çalışma yöntemi belirlenecektir.

Bahsi geçen çalıştayların ikincisi Marmara Bölgesine yönelik olarak 15 Ağustos tarihinde Balıkesir’de gerçekleştirilecektir.

Platformun temel amaçları gerçekleştirilen çalıştayda belirlenecek olmakla beraber aşağıdaki temel hedefleri kapsayacağı düşünülmektedir:

  • Kırsal sivil paydaşlar arasında iletişim, işbirliği ve deneyim paylaşımını sağlamak,
  • Kırsal sivil paydaşların kapasitesini artırmak,
  • Ortak projeler geliştirmek ve uygulamak,
  • Bir güç oluşturarak Kırsal Kalkınma Politikalarının belirlenmesi ve uygulanması sürecine kırsal sivil paydaşların katılımını sağlamak veya artırmak.

Kırsal kalkınma ile ilgili olarak, genel tarımsal ekonomi, kırsal turizm, kırsal çevre koruma ve geliştirme, kültür, kadın, gençlik vb. alanlarda faaliyet gösteren dernekler ve vakıflar ile kooperatifler, çiftçi örgütleri, kırsal girişimciler ve kırsal kalkınmaya gönül vermiş kişilerin bu çalıştaya katılımı ve katkı vermesi beklenmektedir.

Çalıştaya katılım göstermek isteyen kuruluş temsilcilerinin 3 Ağustos 2018 saat 16:00’ya kadar ekteki kayıt formunu doldurarak, Adı Soyadı, Kuruluş Adı, Katılımcının Kuruluştaki Pozisyonu ve İletişim Bilgilerini de içeren bir e-postayı gokhan.donmez@tkv-dft.org.tr ve ibrahimtugrul@tkv-dft.org.tr adreslerine göndermeleri beklenmektedir.

*Çalıştay sırasında servis edilecek ikramlar ve öğlen yemeği Vakıf tarafından karşılanacaktır.

**Çalıştay gündemi ve kayıt formu ektedir.

Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Marmara Bölgesi Çalıştayı Gündemi.docx
Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Marmara Bölgesi Çalıştayı kayıt formu.docx
 


 
Her hakkı saklıdır. Türkiye Kalkınma Vakfı Tel: 0 312 814 10 29 • 814 11 19
Bizi Takip Ediniz: TKV - Facebook RSS
Web Tasarım: AdaNET